OlyBeti kasiinos kõik uued liitujad saavad €25 riskivabalt ja lisaks €10 pärisraha. Vaata boonuskoodi ja loe lisa. Kasiino võidud ja maksud | Kas kasiino võitudelt tuleb maksta tulumaksu?
15. apr. 2021

Kasiino võidud ja maksud | Kas kasiino võitudelt tuleb maksta tulumaksu?


Kas kasiino võitudelt tuleb maksta makse? See on levinud küsimus ja väga selge vastus on: Eestis litsentseeritud kasiino võitudelt ei tule maksta makse aga muudel juhtudel võib tekkida maksurisk.

Kas Eesti kasiinodes tuleb võitudelt maksta makse?

Eestis ei tule kasiino võitudelt ega üheltki teiselt hasartmängult maksta tulumaksu ega ühtegi muud maksu, seda juhul kui hasartmängukorraldaja omab Eesti Maksu - ja Tolliameti (EMTA) poolt väljastatud hasartmängulitsentsi.

See kehtib nii loteriidele, spordiennustustele, kasiinodele kui ka mistahes online hasartmängude kohta. Kõik Eestis litsentseeritud hasartmängude võidud on maksuvabad ehk võite ei tule deklareerida ega nende pealt maksta tulumaksu.

Kõik maksud tasub hasartmängukorraldaja hasartmängumaksu näol. Siinkohal hasartmänguks ei peeta ainult kasiinosid, vaid Eesti seaduste mõistes on hasartmängud nii kasiinomängud, spordiennustus, loteriid jms. ning isegi igakolmapäevane telebingo.

Kõik Eesti kasiinode võidud on maksuvabad!

Absoluutselt kõik Eestis litsentseeritud kasiinode või mistahes hasartmängude võidud on maksuvabad. Neid ei pea mitte kuskil deklareerima ega tulumaksu maksma. c

Teisisõnu pole tähtis, kas võit saadakse kraabitavas loteriis, telebingos, mängides maapealses kasiinos ruletti, online kasiinos võites jackpoti või hoopis tehes eduka spordiennustuse. Kõik võidud on maksuvabad.

Miks on Eestis hasartmängude võidud maksuvabad?

Ühelt poolt on lihtsustatud loogika. Kõik maksud tasub hasartmängukorraldaja - olgu selleks kasiino, Eesti Loto, spordiennustus vms.  See on mugavam ja ausam mängija suhtes.

Teiselt poolt ei saa nii riiki petta, kas tahtlikult või tahtmata. Näiteks mängija ei tasu tulumaksu või unustas võidud deklareerida, vaid kogu deklareerimise teeb hasartmängukorraldaja, kes tasub maksud hasartmängumaksuna EMTA-le.

Kui suur on hasartmängumaks ?

Eestis hasartmängu maksumäärad sõltuvad mängust. Eesti hasartmängu maksumäärad on:

 • €300 ühe mänguautomaadi kohta ja lisaks 10% tehtud panustest, millest on maha võetud võidud;
 • €1278.32 eurot ühe mängulaua kohta (rulett, blackjack jne) ja €31.95 osavusmängu automaadi kohta;
 • 18% loteripiletite müügist ehk 18% ühe pileti hinnast;
 • 18% kaubandusliku loterii võidufondist;
 • toto, õnnemängu ja osavusmängu korraldamisel hasartmänguna (online kasiinod, spordiennustus jne) on 5% tehtud panusest, millest maha arvatud võidud;
 • õnnemänguturniiridelt turniiriga on 5% laekunud summast, millest on maha arvatud võidufondi laekuv osa (näiteks pokkeriturniirid);
 • õnnemänguturniiri ringmänguna korraldamiseks on 5% õnnemänguturniiri osalustasudest laekunud summast;
 • turniirina või ringmänguna, mis on kaughasartmäng on 5% osalustasudes laekunud summast (netipokker).

Seega hasartmängukorraldaja kogub ise hasartmängumaksuna kokku teenustasud ja maksab need iga kuu 15-ndakst Eesti Maksu - ja Tolliametile.

Ka Bingo Loto, mille loosimine toimub Suure lotokolmapäeva saates, on hasartmäng. Samamoodi on sel juhul võidud täiesti maksuvabad ning loto maksustatud hasartmängumaksuga.

Ka Bingo Loto, mille loosimine toimub Suure lotokolmapäeva saates, on hasartmäng. Samamoodi on sel juhul võidud täiesti maksuvabad ning loto maksustatud hasartmängumaksuga.

Hasartmängumaksude näited

Näiteks Bingo Lotos läheb 18% kogu piletite müügist saadud summa hasartmängumaksuks. Maapealne kasiino peab näiteks iga blackjacki, ruleti vms. laua eest tasuma makse iga kuu €1278.32.

Või online kasiinos mängides mänguautomaate, siis kõikidest tehtud panustest, millest maha arvatud võidud ehk mängijate kogu kaotusest tasuma 5% hasartmängumaksu. Samas tavakasiinos peab maksma maksu €300 ühe mänguautomaadi eest ja lisaks veel 10%.

See on ka üks põhjus, miks online kasiinodes on online slotimängudel suuremad väljamakseprotsendid ja pakutakse erinevaid hasartmängude boonuseid, kuna onlines on kulud kasiino väiksemad.

Kas välismaal võidetud võitudelt tuleb tasuta makse?

Maksud kasiinovõitudelt Euroopa Liidus

Antud teema on väga hägune. Kui ühelt poolt kehtib Eesti või mõne muu Euroopa liidu hasartmängulitsents kogu üle Euroopa, siis teiselt poolt näiteks Eesti litsentsita Euroopa online kasiinodes mängida ei saa.

See on olnud ka varem pokkerifoorumites ja kasiinofoorumites aruteluks, kas Euroopa Liidus kasiinodelt, mis ei oma Eesti hasartmängulitsentsi, tuleb maksta võitudelt tulumaks või mitte.

EMTA vastus

EMTA esindaja on hasartmängu ja tulumaksu kohta peale öelnud järgnevat:

«Ettevõtteid, kellel Eestis luba puudub loetakse ebaseaduslikeks korraldajateks ja seal mängimine on mängija enda vastutusel. Maksu- ja Tolliamet ei saa aidata juhul kui mängijal on probleeme ebaseadusliku korraldaja juures ja samuti tuleb võitudelt tasuda tulumaksu

Vastavalt tulumaksuseaduse § 19 lg 3 p 7 ei maksustata tulumaksuga vaid korraldusloa või registreeringu alusel läbiviidud hasartmängu võite. Seaduslike Eestis tegutsevate ettevõtetega saate tutvuda meie kodulehel: http://www.emta.ee/et/ariklient/aktsiisid-vara-hasartmang/seaduslike-hasartmangukorraldajate-nimekiri»

Seega EMTA enda sõnade kohaselt tuleb maksta mistahes hasartmänguvõitudelt tulumaksu, kui hasartmängupakkujal puudub Eesti litsents.

Õnneks on Eestis kasiinode ja hasartmängu pakkujate valik piisavalt lai, et tõenäoliselt (v.a. spordiennustus ja mõned netipokkerid) leiab iga mängija omale sobiliku kasiino, mis omab Eesti litsentsi ja seega on maksuvaba.

Kasiino võib olla küll Euroopa Majanduspiirkonnas, aga kui ei ole Eesti litsentsi, siis EMTA väidab, et antud kasiinovõitudelt tuleb tulumaksu maksta.

Kasiino võib olla küll Euroopa Majanduspiirkonnas, aga kui ei ole Eesti litsentsi, siis EMTA väidab, et antud kasiinovõitudelt tuleb tulumaksu maksta.

Maksud hasartmängude võitudelt väljaspool Euroopa majanduspiirkonda

Kui hasartmänguvõidud saadakse väljaspoolt Euroopa majanduspiirkonda (EMP), siis tuleb võidud deklareerida ja võidud tulumaksustatakse. Samas ühtegi kulude mahaarvamist ei ole ette nähtud ega tohi teha.

See on päris üheselt arusaadav ja siin vaidluskohti ei ole. Vaidluskoht võib tekkida näiteks kui juba kasiino võidud maksustatakse koha peal.

Kas siis on tegu topeltmaksustamisega. Kas tuleb tulumaksu maksta ka Eestis või hoopis küsida tulumaks tagasi riigis, kus saadi võit. Heaks näiteks on Las Vegas, kus kõik kasiino, pokkeri ja mistahes hasartmänguvõidud kuuluvad maksustamisele - täpsemalt tulumaks.

Kasiino maksude kokkuvõte

Kui mängid hasartmänge läbi ettevõtte, mis omab Eesti hasartmängulitsentsi on võidud alati maksuvabad ehk kasiino võitudelt tulumaksu maksma ei pea.

Muudel juhtudel võib tekkida maksurisk ja päris kindel maksurisk ehk alati tuleb maksta makse kui hasartmängupakkuja ei oma Euroopa Liidus luba.

Seega soovitame kasutada ainult Eestis legaalseid hasartmängupakkujaid.

Maksud kasiino võitudelt KKK

Kas kasiino võitudelt tuleb makse maksta?
Oleneb. Eestis litsentseeritud kasiinode võidud on maksuvabad ehk tulumaksu tasuma ei pea. Muudel juhtudel võib tekkida maksurisk.

Millised hasartmängud kuuluvad maksustamisele?
Kõik Eestis litsentseeritud saadud hasartmängude võidud on maksuvaba ehk tulumaksu tasuma ei pea. Hasartmängude alla kuuluvad loteriid, totod, spordiennustus, kasiinod jne.

Miks ei pea Eesti kasiinodest saadud võitudelt tasuma makse?
Eesti kasiinodest või mistahes hasartmängudelt ei pea tasuma tulumaksu, sest kasiino tasub maksud hasartmängumaksu näol mängija eest.

Kas välismaa kasiinodest saadud võitudelt tuleb maksta?
Kui kasiino või mistahes hasartmängupakkuja asub väljaspool Euroopa majanduspiirkonda (EMP) tuleb kõik võidud deklareerida ja tasuda tulumaks. EMP piirkonna kohta väidab EMTA, et tuleb tasuda tulumaks, kui hasartmängupakkujal puudub Eesti litsents. Täpsem info artiklis.

No Account Bet boonus

NoAccountBet on kiirkasiino, mis annab koheselt 100% kuni €100 boonust ja lisaks iga nädal 10% cashbacki.Viimati lisatud kasiino pakkumised

Osale Maria nädala spinniturniiril ja võida €2500 puhtalt kätte

Osale Maria nädala spinniturniiril ja võida €2500 puhtalt kätte

Kes võidab Eurovisiooni 2024? Ennusta ja võida 50 eurot

Kes võidab Eurovisiooni 2024? Ennusta ja võida 50 eurot


Mängi valitud slotimänge ja saa kuni €25 kontole

Mängi valitud slotimänge ja saa kuni €25 kontole

Võta kohe 5 riskivaba spinni mängus Raiders of the North

Võta kohe 5 riskivaba spinni mängus Raiders of the NorthViimati lisatud tasuta kasiinomängud

 • Ivanhoe
  Ivanhoe
 • Taco brothers saving christmas
  Taco brothers saving christmas
 • Wild toro
  Wild toro
 • Dj wild
  Dj wild
 • Taco brothers
  Taco brothers
 • Bloopers
  Bloopers
 • Poltava
  Poltava
 • Electric sam
  Electric sam
Ava kõik tasuta kasiinomängud

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult! Hasartmängu probleemidele korral seadke kasiinokeeld ja tutvuge meie hasartmängusõltuvuse lehega.
AVALEHT | KASIINO | SPORT | BINGO | TASUTA SPINNID | PRIVAATSUSPOLIITIKA