OlyBeti kasiinos kõik uued liitujad saavad €25 riskivabalt ja lisaks €10 pärisraha. Vaata boonuskoodi ja loe lisa.

Kasiinokeeld | Hasartmängu keelu panemine, kustutamine ja eemaldamine

Kasiinokeeld ehk hasartmängude mängimise piirang

MIS MÄNGUD | KUIDAS SEADA | KUIDAS EEMALDADA


Millistele hasartmängudele saab seadistada kasiinokeeldu?

Kasiinokeeldu saab seada õnnemängudele (maismaa ja interneti kasiinomängud), totole (spordiennustused) ja klassikalisele loteriile. Kiirloteriile (kraabitavad loteriipiletid) hasartmängu keelu piirangut panna ei saa.

Hasartmängude keelu seadmisel tuleb valida piirangu periood mis on vahemikus 6 kuni 36 kuud. Pärast perioodi lõppemist hasartmängu keeldu automaatselt ei kustutata ega eemaldata, vaid selleks tuleb teha avaldus. Vaata täpsemalt hasartmängu keelu tühistamise osast.

Hasartmängude mängimise piirangu seadmine on vabatahtlik ja pärast piirangu seadmist registreeringut muuta ega tühistada ei saa, vaid piirang kehtib piirangu seadmisel valitud kogu perioodi vältel.

Kui isikul on kehtiv mängukeeld, siis hasartmängukorraldajad teda hasartmänge mängima ei luba. Kehtib nii lotos (v.a. kiirloteriid), spordiennustus, pokkeris, maapealsetes kui ka internetikasiinodes.


Hasartmängu keelu panemine

Hasartmängude mängimise piirangut (lühidalt kasiinokeeldu) saab panna internetis Eesti Maksu - ja Tolliameti (EMTA) veebilehel, mängupakkuja juures (näiteks kasiinos) kui ka EMTA teenindusbüroos.

Internetis piirangu seadmiseks:

  • sisenege e-MTAsse
  • valige Registrid ja päringud > Registreerimine > Hasartmängu piirangu registreerimine

Piirang hakkab kehtima hiljemalt järgmine päev.

Teenindusbüroos ja õnnemängu ja toto mängukohtades (näiteks kasiino) hasartmängu keelu panemiseks tuleb kaasa võtta isikuttõendav dokument ning täita avaldus.

Teenindusbüroos esitatud avalduse alusel hakkab hasartmängude mängimise piirang kehtima hiljemalt järgmisel päeval ning kasiinos kahe tööpäeva jooksul.


Hasartmängu keelu eemaldamine

Kasiinokeeldu eemaldada ja tühistada ei saa enne kui seatud ajaline piirang on möödunud. Kasiinokeeld ei kustu automaatselt, vaid pärast ajalise piirangu täitumist tuleb esitada vastav avaldus.

Alates 01.01.2016 seatud hasartmängu mängimise piirangud on tähtajatud, kuid piirangu seadmisel peab isik ise valima tähtaja vahemikus 6 – 36 kuud, mille möödumisel ta saab taotleda enda nimekirjast kustutamist.

Nimekirjast kustutamiseks tuleb valitud tähtaja möödudes esitada eraldi avaldus. Kui piirangu seadmise avaldus on esitatud enne 01.01.2016, siis kehtib piirang avalduses märgitud kuupäevani.

Kui avaldus on esitatud, siis hasartmängukeeld tühistatakse ning andmed kustutakse hasartmängu piirangute andmebaasist.


Kasiinokeelu KKK

Mis on hasartmängukeeld?
Hasartmängukeeld (ka kasiinokeeld) on hasartmängude mängimise piirang. Piirangu seadnud inimene ei saa mängida Eesti hasartmängulitsentsi omavates mängupakkujate juures.

Millele saab hasartmängude mängimise piirangu seada?
Hasartmängude mängimise piirangu saab seada õnnemängudele (kõik maismaa ja interneti kasiinomängud), totole (spordiennustused) ja klassikalisele loteriile. Kiirloteriile (kraabitavad loteriipiletid) hasartmängude piirangut panna ei saa.

Kuidas käib hasartmängu keelu panemine?
Hasartmängu keelu panemine käib internetis Eesti Maksu - ja Tolliameti (EMTA) veebilehel, kasiinos või EMTA teenindusbüroos. Hasartmängupiirangu seadistamisel internetis on vaja digiallkirjastamise võimekust. Teenindusbüroodes ja kasiinos isikuttõendavat dokumenti.

Millal hakkab hasartmängu mängimise piirang kehtima?
Internetis hasartmängu keelu panemine hakkab kehtima 1 päevaga. EMTA teenindusbüroos järgmisel päeval ning kasiinos kuni 2 tööpäeva jooksul.

Kui kauaks saab panna hasartmängude keeldu?
Hasartmängupiirangut saab panna 6 kuni 36 kuuks. Perioodi saab ise valida.

Kuidas käib hasartmängu keelu tühistamine?
Hasartmängukeeldu ei ole võimalik tühistada. Hasartmängukeeld kustub kui hasartmängupiirangu seadmisel valitud tähtaeg möödub ja esitatakse avaldus.

Kuidas käib hasartmängu keelu kustutamine?
Kui hasartmängukeelul valitud periood on möödunud, tuleb nimekirjakst kustutamiseks esitada eraldi avaldus. Avaldust saab esitada nii internetis EMTA veebilehel kui ka EMTA teenindusbüroos. Avaldus rahuldatakse alati.

Miks üldse kasutatakse hasartmängude piirangut?
Reeglina kui hasartmängud on muutunud probleemseks, probleemide ennetamiseks või on tekkinud hasartmängusõltuvus. Loe rohkem hasartmängusõltuvuse kohta.

AVALEHT | KASIINO | SPORT | BINGO | TASUTA SPINNID | PRIVAATSUSPOLIITIKA