Kasiino väljamaksete protsent

RTP ehk Return to Player ehk kasiino väljamaksete protsent

01.03.2021 eetris olnud Kuuuurija saate esimeses pooles räägiti Kesk-Eestist pärit mehega, kes on veendunud, et kasiinod petavad inimesi, sest lubatud kasiino väljamaksete protsent ei pea paika.


Lühiülevaade

Lühidalt. Meesterahvas mängis internetikasiinos ja Kuuurija saate väidete kohaselt keerutas mees mõne kuuga maha 16 000 eurot ja hakkas kahtlema kasiino aususes.

Etteruttavalt võib öelda, et 16 000 euro maha keerutamisel ei peeta silmas panuseid ehk käivet ega ka kaotusi, vaid puhtalt tehtud sissemaksete kogusummat ning jääb arusaamatuks, miks seda numbrit kasutatakse. Aga sellest hiljem.

Probleemiks kasiino reeglites väljatoodud keskmine kasiino väljamaksete protsent, mis saates tood näites oli 80%. Minnes veel täpsemaks, siis saates esitleti OlyBeti üldreegleid, täpsemalt siis reeglit 1.5.9:

«1.5.9.Tarkvara ja riistvara, mida kasutatakse õnnemängu korraldamisel mängutarkvaras tagavad, et keskmine mängu tulemusena mängijatele tehtud väljamaksete summa on suurem kui 80 protsenti kõikide panuste summast.»

Lisaks saates suheldi ka klienditoega. Millise pakkuja klienditoega, see ei oma tähtsust ega ei olegi antud hetkel oluline. Klienditoest öeldi kasiino väljamaksete protsendiks ca. 97%,

Kuna meesterahvas kaotas mitme kuu vältel kokku üle 4000 euro (mitte üle 16 000 euro) ning tema arvates lubatud väljamaksete protsent on vale ja kasiino on teda petnud. Sellele probleemile oli püstitatud ka Katrin Lusti 1. märtsi Kuuuurija saate esimene pool- kas kasiinod petavad või miks lubatud väljamakse protsent ei pea paika.

Saate käigus võibki olukorda mittetundvale inimesele jääda mulje, et kasiinod petavad mängijaid, aga tegelikkuses see nii ei ole ja seetõttu näeme endal kohustust lükata ümber väited, mis meie arvates on eksitavad laadi, täpsustada puuduvat informatsiooni ning lisada/täita lüngad, mis mingil põhjustel saates täitmata jäid.


Kasiino väljamaksete protsent

Kõige enne tuleb aru saada mõistest kasiino väljamaksete protsent või kasiino tagasimaksete protsent. Tuntakse ka lühendi all RTP (Return to Player).

Tegu on protsendiga, mille mängija saab keskmiselt ühest panusest tagasi või siis pöördvõrdelise protsendina, kui suure osa panusest saab kasiino keskmiselt omale.

Näide kasiino väljamaksete protsendist

Toome elulise näite. Näiteks 1 nulliga Euroopa ruletis (mis on kõige levinuim ruletitüüp ja leitav ka Eesti kasiinodes) on väljamaksete protsent 97.3% ning Juku mängib ruletti 100-euroste panustega.

Seega igast 100-eurosest panusest saab kasiino omale keskmiselt €2.7 ja tagastab Jukule 97 eurot ja 30 senti. Aga päriselus ju keegi ei tagasta nii, vaid ruletis on minimaalne võit kahekordne panus.

Kuidas kontrollida kasiino väljamaksete ausust?

Siit tulebki keskmine ja keskmise kontrollimiseks on väga hea viis proovida kasiinole «tünga teha». Kuna ruletis on 37 numbrit (1-36 ja lisaks number 0), siis jagame €100 ära 37 numbri vahel, panustades igale numbrile €2.7 (tegelikult 100 / 37 = 2.70270272…) .

Nüüd on kogu ruletilaud kaetud panustega ja alati tabame ühe numbri, sest ka ruletirattal on 37 numbrit, millest me kõik ära oleme katnud.

Oleme teinud €100 eest panuseid ja nüüd tuleb näiteks number 3 ja meil on ka panustatud ju 3 peale. Võit!

Kui suur on võit?

Aga kui suur on võit? Ruletis makstakse numbri tabamise eest tagasi 36-kordne panus ja siin ongi kasiinode konks ehk siia ongi kasiino väljamakse protsent peidetud.

Seega me saame tagasi €2.7 x 36 ehk €97.20 (10 senti kuna ümardasima panuse €2.7 peale €2.70270… asemel).

Tabades tavapärases Euroopa ruletis numbrit, antakse tagasi esialgne panus ja lisaks tabamise eest 35-kordne panuse summa ehk kokku 36-kordne. Näiteks: €1 panuse korral numbrit tabades jääb lauale alles algne €1, millele lisatakse juurde €35 võit. Kattes ruletilaual kõik numbrid on kogu panus €37, aga tabamise korral saab €36 ehk €1 ehk 2.7% on kasiino kasum või siis kasiino väljamaksete protsent ruletimängus. Loe rohkem kuidas mängida ruletti.

Tabades tavapärases Euroopa ruletis numbrit, antakse tagasi esialgne panus ja lisaks tabamise eest 35-kordne panuse summa ehk kokku 36-kordne.

Näiteks: €1 panuse korral numbrit tabades jääb lauale alles algne €1, millele lisatakse juurde €35 võit. Kattes ruletilaual kõik numbrid on kogu panus €37, aga tabamise korral saab €36 ehk €1 ehk 2.7% on kasiino kasum või siis kasiino väljamaksete protsent ruletimängus. Loe rohkem ruleti tõenäosuste kohta.

Panustasime €100, kattes ruletilaual kõik numbrid, aga tagasi maksti ehk väljamaksete protsent ehk RTP oli €97.20 ja kui võtame ümarduse arvesse, siis €97.30.

Lubati kasiino väljamaksete protsendiks 97.30% ehk €100 panuse peale peaksime tagasi saama €97.30. Tegime €100 eest panuseid, kattes ära kõik numbrid ja saimegi tagasi €97.30 ehk täpselt nii nagu kasiino ka lubas.

€2.7, mille sai omale kasiino, ongi kasiino kasum ja selles näites ka 1-nulliga ruleti väljamaksete protsent ehk 2.7%.

Täpselt samamoodi võtab kasiino absoluutselt igast mängust väikese osa omale ja see saabki mängu väljamaksete protsendiks. Reeglina on see mõni protsent.

Protsent tuleb välja pika perspektiivi peale, sest lühiajaliselt võib mängija võita, aga pikas perspektiivis kõik ühtlustub.

Kuna kasiino võtab omale panustest protsendi, siis seetõttu RTP on alati väiksem kui 100% ja seetõttu ei olegi võimalik kasiinos pikas perspektiivis võita.


Pikk perspektiiv

Siit tulebki mängu pikk perspektiiv. Lühiajaliselt me võime võita ja isegi mitu päeva järjest või vastupidiselt kaotada mitu päeva järjest.

Pikas perspektiivis halvad ja head ajad võrdsustuvad ehk kaob ära õnnefaktor ning välja joonistub lubatud kasiino väljamakse protsent, mis baseerub tõenäosusteoorial.

Kui keegi ei usu meid, siis soovi korral tehke katse. Visake kulli ja kirja. Tõenäosusteooria kohaselt tuleb kull ja kiri täpselt pooleks: 50% ajast kull ja 50% ajast kiri.

Kümne viske korral võib erinevus olla suur. Näiteks 7 korral kiri ja 3 korral kull ehk 70% vs 30%. Sajal korral näiteks 45% vs 55%. Tuhandel korral on protsendid juba 48% vs 52% ja kümnel tuhandel 49% vs 50%.

Mida rohkem viskeid, seda vähem mõjutab veaosakaal lõpptulemust ehk kaob õnneosakaal saadud lõpptulemusest ja protsendid on 49% vs 50%, liikudes ainult kümnendi või mõne sajandikuga.

Võid kulli ja kirja viskamise katset proovida ka internetis kulli-kirja simulaatoril. Koheselt joonistub graafikult välja, et mida rohkem viskeid, seda lähedasem ootusele.

Mündiviske näitel, kuidas pikas perspektiivis ehk rohkematel visetel jõutakse ootusele ehk mündiviskel on see 50%. Antud graafikul tehti 1200 viset, kus jõuti tulemuseni 50.9% vs 49.1%. Samamoodi tekib pikk perspektiivi slotimängudel, ruletis ja muudes kasiinomängudes ning saavutatakse õige kasiino väljamaksete protsent.

Mündiviske näitel, kuidas pikas perspektiivis ehk rohkematel visetel jõutakse ootusele ehk mündiviskel on see 50%. Antud graafikul tehti 1200 viset, kus jõuti tulemuseni 50.9% vs 49.1%. Teisisõnu 1200 viskel pidi tulema kull ja kiri võrdselt 600 korda, aga kull tuli 611 ja kiri 589 korda.

Samamoodi tekib pikk perspektiivi slotimängudel, ruletis ja muudes kasiinomängudes ning saavutatakse õige kasiino väljamaksete protsent. Proovi ise internetis visata kulli ja kirja läbi tasuta simulaatori.


Väljamaksete protsent ja pikk perspektiiv

Tulles tagasi Kuuurija saate juurde. Nüüd me teame, et väljamaksete protsenti arvutatakse tehtud panuste pealt ja kasiino väljamaksete protsent on matemaatiliselt välja arvutatud ja selle saavutamiseks on vaja pikka perspektiivi.

Aga kui pikk on pikk perspektiiv? Katrin Lust Kuuurija saates mingil põhjusel esitab valeväiteid, rääkides, et väljamaksete protsenti ei arvutata mitte ainult ühe mängija, vaid kõigi nende mängijate panuste pealt, kes sama mängu mängivad.

See on täiesti valeväide. Esiteks ei toimu mitte ühtegi arvutust ja teiseks iga keerutus on täiesti iseseisev, ei sõltu mitte millestki ega kellestki, ei sõltu sellest kui palju on varasemalt keegi või millal antud automaadis võitnud.

Täpselt samamoodi nagu kulli-kirja viskamisel kirja saamises tõenäosus ei sõltu sellest, mitu korda on maailmas enne kulli-kirja viskel kiri saadud. Ei sõltu ka mänguautomaatites keerutused mitte millestki muust kui ainult puhtast matemaatilisel mudelil, mille järgi on valemitega kokku pandud väljamaksete protsent.

Teisisõnu. See kui palju mängivad teised mängijad antud automaadil on ebaoluline. Kõikidel mängijatele on täpselt sama suur väljamaksete protsent, mis baseerub puhtalt tõenäosusteoorial ja seda mõjutada ega muuta mitte kuidagi ei saa ja reeglina on need 96-97% ligi.

Paljude mänguautomaatide infolehel/õpetuses on väljatoodud mänguautomaatide väljamaksete protsent. Osades kasiinodes on leitav see suisa üldtabelina. Tänapäeval halvaks kasiino väljamaksete protsendiks automaatide puhul peetakse 94% või alla selle. Sel juhul peaks mänguautomaadil olema ka juures jackpot.

Paljude mänguautomaatide infolehel/õpetuses on väljatoodud mänguautomaatide väljamaksete protsent ja see ei sõltu mitte millestki muust kui tõenäosusteooriast ja matemaatikast. Näiteks mänguautomaadil Big Bad Wolf on väljamaksetemääraks (protsendiks) 97.34%.

Ei ole tähtis, kas antud mängu mängib hetkel 1 või miljard inimest; Kas antud mänguautomaadil võideti täna sada peavõitu või 0 või mänguautomaadil võideti 2 sekundit tagasi miljon. Võidutõenäosus ega antud mänguautomaadi väljamakseprotsent on ikka ja alati sama, milleks on 97.34%.

See tähendab, et tehes näiteks 100 000 ühe eurost panust, maksab antud mänguautomaat võitudena tagasi €97 340 ja ülejääv osa on mängija kahjum ja ühtlasi kasiino kasum.

Sealt tulebki välja kasiino kui meelelahutus – pikas perspektiivis tee või pea peal kükke, jäädakse miinusesse. Aga käieks näiteks korra kuus kasiinos õnne proovimas, kulutades 100 eurot, siis aastas ühes kuus võidetakse €1100, aga ülejäänud 11-el kuul kaotakse €100.

Kokku kaotatakse €1200, aga kuna korra võidetakse €1100 ehk suurem summa raha ja selle eest on saadud aastalõikes ka meelelahutust, siis võib see €100 aasta peale olla ju täiesti mõistlik kulutus.

Aga vaatame saates olnud meesterahva mängimisajalugu. Saates esitatud klienditoe e-kirjas näeme, et mängija tegi €105 000 eest panuseid. Kui mängida automaatrežiimil, siis ühes minutis keskmiselt 20 spinni (olenevalt mänguautomaadist) ja seega tunnis 1200 spinni.

Seega €105 000 käibe tegemiseks läheb:

 • €0.25 panusega kuluks 420 000 keerutust ehk 350 tundi;
 • €0.50 panusega kuluks 210 000 keerutust ehk 175 tundi;
 • €1 panusega kuluks 105 000 keerutust ehk 87.5 tundi
 • €2 panusega kuluks 52 500 keerutust ehk 43.75 tundi

52 500 – 420 000 spinni on väga pikk perspektiiv ja kui selle ajal teha käivet 105 000 eurot, kus kaotada 4000 eurot, siis saabki kasiino eeliseks 3.8% ehk kasiino väljamakse protsendiks 96.2%.

Lisaks kui vaadata ka kulutatud aega. See on automaatrežiimil ehk ei ole tehtud ühtegi pausi ehk 25-sendise panusega mängides tuleb automaadi taga olla 14.5 päeva järjest ning 2-eurose panusega pea kaks ööpäeva järjest.


Kokkuvõte

Kasiino väljamaksete protsent või tagasimaksete protsent on protsent, mis pikas perspektiivis mänguautomaat tagastab võitudena.

Väljamaksete protsent ei ole protsent, mida kasiino tagastab sissemaksetelt. Väljamaksete protsendiga iseloomustatakse kui tihti ja palju saab mänguautomaadil võita.

Mida suurem on mänguautomaadi või kasiino väljamaksete protsent, seda vähem võtab kasiino/mänguautomaat kasumit ja seda suurema osa panustest tagastab.

Kuuuurija saates väited, et kasiino väljamaksete protsendid sõltuvad mängijate arvust on väär. Väljamaksete protsent on kindel, kokkulepitud ega muutu – ei oma tähtust mitu mängijat mängib, palju on eelnevalt võidetud jms.

Kui väljamaksete protsent peaks mänguautomaadil teatud muutujatega muutuma, siis sellest antakse ka mängijale teada. Näiteks osadel mänguautomaatitel saab valida boonusfunktsioone, mis muudab panuse kallimaks, aga boonused vms. maksavad sel juhul ka rohkem või saab mängida suuremale jackpotile.

Samuti Kuuuurija saates mängija kahtlus, et Eesti kasiinod on valetanud ja tõmmanud haledalt on väär. Kõik Eestis lubatud online kasiinod alluvad EMTA hasartmänguregulatsioonile ja on kontrollitud.

Samas ei saaks Kuuuurija saadet tahtlikus eksitamises süüdistada. Kasiino väljamaksete protsendiga on tegu suhteliselt spetsiifilise ja tehnilist laadi mõistega ning tegijal juhtub mõndagi.

€10 pärisraha OlyBet kasiinosse
+ 25 kasiinokindlustus

Avades OlyBeti konto boonuskoodiga CAS25, saad €25 kasiinokindlustust ja €10 pärisraha niisama.


HETKEL EESTI KASIINODES KÄIMASOLEVAD KAMPAANIAD

Betsafe jõulukalender: täna loosis €5000 (101 auhinda)

Betsafe jõulukalender: täna loosis €5000 (101 auhinda)

Tee Pafi sissemakse ja saad 100% boonusraha <font color='red'>koheselt</font> juurde

Tee Pafi sissemakse ja saad 100% boonusraha koheselt juurde


GrandX jõulukalender: €20 sissemaksel 20 kohest tasuta spinni

GrandX jõulukalender: €20 sissemaksel 20 kohest tasuta spinni

Jalla Casino jõulukalender – mängi ja saa kuni 70 tasuta spinni

Jalla Casino jõulukalender – mängi ja saa kuni 70 tasuta spinni


Salajuttude ERI: Koheselt 20 tasuta spinni + osaled LOOSIS

Salajuttude ERI: Koheselt 20 tasuta spinni + osaled LOOSIS

Chanz jõulukalender – võida 1000 eurot täiesti tasuta

Chanz jõulukalender – võida 1000 eurot täiesti tasuta


Optibet live-kasiino sissemakseboonuse koheselt saadaval

Optibet live-kasiino sissemakseboonuse koheselt saadaval

Igal tööpäeval Unibeti live blackjackis boonuskaardid

Igal tööpäeval Unibeti live blackjackis boonuskaardid


Võta 30 tasuta spinni ja võida jackpot €37 miljonit

Võta 30 tasuta spinni ja võida jackpot €37 miljonit

Betsafe Miljonimäng – anname sulle miljon eurot puhtalt kätte

Betsafe Miljonimäng – anname sulle miljon eurot puhtalt kätte


Teeni Nutz kasiinos topelt lojaalsuspunkte

Teeni Nutz kasiinos topelt lojaalsuspunkte

Winnerz kasiino cashback – iga päev raha või tasuta spinnid

Winnerz kasiino cashback – iga päev raha või tasuta spinnid


NoAccountBet maksab iga nädal 10% cashback’i

NoAccountBet maksab iga nädal 10% cashback’i

SuperCasino on nüüd Jalla Casino koos uue boonusega

SuperCasino on nüüd Jalla Casino koos uue boonusega


Võta kohe 5 riskivaba spinni mängus Money Train 4

Võta kohe 5 riskivaba spinni mängus Money Train 4

Drops & Wins – võida osa 30 miljonist eurost

Drops & Wins – võida osa 30 miljonist eurost


Võta Ninja Casinos iga päev kuni 70 tasuta keerutust

Võta Ninja Casinos iga päev kuni 70 tasuta keerutust

Wisho kasiinos igapäevane personaalne cashback

Wisho kasiinos igapäevane personaalne cashback


Saa blackjackis kolm samast mastist 777 ja saad kuni €2000

Saa blackjackis kolm samast mastist 777 ja saad kuni €2000

Mängi Optibeti jackpotikaid ja võida iga 10 minuti järel

Mängi Optibeti jackpotikaid ja võida iga 10 minuti järel


Võta €10 pärisraha niisama ja lisaks €25 kasiinokindlustus

Võta €10 pärisraha niisama ja lisaks €25 kasiinokindlustus

Big Bad Wolf: Pigs of Steel | Populaarse slotimängu järg nüüd väljas | <strong><font color='red'>Proovi tasuta</font></strong>

Big Bad Wolf: Pigs of Steel | Populaarse slotimängu järg nüüd väljas | Proovi tasuta


Posido kasiinos nädala esimesel sissemaksel 50 tasuta spinni boonust

Posido kasiinos nädala esimesel sissemaksel 50 tasuta spinni boonust

OlyBet’is nüüd eestikeelne pärisdiileriga live-blackjacki laud

OlyBet’is nüüd eestikeelne pärisdiileriga live-blackjacki laud


Lihtsalt teeni raha Optibeti pokkeri mängimise eest

Lihtsalt teeni raha Optibeti pokkeri mängimise eest

100 tasuta pärisraha spinni mängus Book of Dead

100 tasuta pärisraha spinni mängus Book of Dead


No Account Bet on nüüd X3000 kasiino ja sport

No Account Bet on nüüd X3000 kasiino ja sport

GrandX VIP-klubi eripakkumised. Kuidas saada GrandX VIP-klubi liikmeks?

GrandX VIP-klubi eripakkumised. Kuidas saada GrandX VIP-klubi liikmeks?


Võta NoAccountBeti boonus summas €200 koheselt kontole

Võta NoAccountBeti boonus summas €200 koheselt kontole

Iga tund täiesti tasuta pokkeriturniir auhinnafondiga €50 kuni €200

Iga tund täiesti tasuta pokkeriturniir auhinnafondiga €50 kuni €200


VIIMATI LISATUD TASUTA KASIINOMÄNGUD

 • Ivanhoe
  Ivanhoe
 • Taco brothers saving christmas
  Taco brothers saving christmas
 • Wild toro
  Wild toro
 • Dj wild
  Dj wild
 • Taco brothers
  Taco brothers
 • Bloopers
  Bloopers
 • Poltava
  Poltava
 • Electric sam
  Electric sam

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult! Hasartmängu probleemidele korral seadke kasiinokeeld ja tutvuge meie hasartmängusõltuvuse lehega.
AVALEHT | KASIINO | SPORT | BINGO | TASUTA SPINNID | PRIVAATSUSPOLIITIKA