Täna räägime online kasiinodest, mis ei oma Eesti kaughasartmängu litsentsi ja tegutsevad Eesti turul illegaalselt. Võrdleme neid legaalsete kasiinode ja pokkeritubadega ning anname oma hinnangu nende turvalisusele, maksuriskidele ja vastuse enim küsitud küsimustele. 

Eesti kaughasartmänguseadus jõustus 1. jaanuar 2010. Selle seadusega reguleeriti Eestis interneti hasartmänguturg. Seaduse järgi kõik operaatorid, kes soovivad pakkuda hasartmängu teenust Eesti kodanikele peavad hankima tegevusloa. Ettevõte, mis tegevusluba ei soeta või mingil põhjusel seda ei väljastata talle,  peab takistama Eesti kodanikel kasutamaks tema teenuseid (mängimaks pokkeritoas või kasiinos)  ja ühtlasi blokeeritakse Eesti serveritest ligipääs antud operaatori kodulehele. Nimekirja blokeeritud kasiinodes ja pokkeritubadest leiab Eesti Maksu – ja Tolliameti koduleheküljelt.

Reaalsuses pärast 2010. aasta 1. jaanuarit pokkeri – kui ka kasiinomängijale ei juhtunud midagi. Sest interneti lehekülgede blokeeringust saab väga hõlpsalt mööda «hiilida». Selleks tuleb kasutada Google DNS abi, mis tagab ligipääsu blokeeritud pokkeri ja kasiino lehtedele.

Seega Eesti riik jõudis toonase värske seadusega lõhkise küna ette. Regulaarsetele mängijatele, kes oleks olnud riigile suur tuluallikas, ei muutunud mitte midagi kuna nemad on toimuvaga kursis ja oskavad mööda minna blokeeringust. Hobimängurid, kes on ka riigile suur tuluallikas pigem ehmatab too seadus ära.

Tänaseks on seadusesse viidud mitmeid parandusi ja täiendusi, mis on muutnud seda efektiivsemaks . Ääremärkusena võib öelda, et Eesti kaughasartmänguseadus on üks liberaasemaid, eeskujulikumaid ja väga hea põhimõttega võrreldes teiste riikidega. Ideaalsetes tingimustes ja hästi parandatud kujul võib see tulevikus olla Eesti riigile suureks tuluallikaks ja samas mängijatele väga soodne. See tähendab, et mängijad ei pea maksma lisa makse vaid need maksab operaator.

Pärast toonase seaduse vastuvõtmist jõudsime olukorrani, et mitte midagi ei  muutunud. Kes tahab see saab mängida nn. illegaalsetes pokkeritubades ilma probleemideta aga siit jõuame küsimuseni:

Mida see tähendab reaalselt kasutajale ehk mängijale? Kas mängija tegeleb siis illegaalse mängimisega ehk kuriteoga? Kas tuleb maksta makse? Kas võib saada karistada?

Nagu öeldud on Eesti seadus üks eeskujulikum  ja liberaalsem. See tähendab, et mängimine illegaalses kasiinos ei ole keelatud tegevus. Keelatud on pakkuda mängijale seda tegevust.  Seaduse vastu ei eksi mängija, kes mängib illegaalses mängutoas vaid mängutuba, kes võimaldab teenust Eesti mängijale. Tänasel päeval on sulgenud uksed Eesti mängijatele ainult mõned pokkerivõrgustikud ja kasiinod, kellest tuntuim on Entraction.

Illegaalses pokkeritoas võidud kahjuks ei ole maksuvabad. See tähendab, et võidud tuleb deklareerida ja maksud selle pealt maksta. Kahjuks enamlevinud praktika on see, et sääraseid rahavooge on peaaegu võimatu kontrollida ja keegi tulusid ei deklareeri ning väga suure tõenäosusega Euroopa kohtus maksude teema on võidetav, sest eurotsoonis ei tohi olal topelt maksustamist. See on küll riigile jääv väga suur saamata tulu aga kuna meie seadus on väga värske ja järjest  enam kaisinosid ning pokkeritubasid tunneb Eesti turu vastu huvi siis võime olla ühel hetkel olukorras, kus enamus suuri mänguturu operaatoreid omab Eestis litsentsi.

Hetkel Eesti kaughasartmängu tegevusluba omavad pokkeritoad ja kasiinod:

 • Triobet (pokkerituba, online kasiino & kihlveokontor)
 • Paf (pokkerituba, online kasiino & kihlveokontor)
 • PokerStars (pokkerituba)
 • Olympic-Online (online kasiino)
 • GrandX (online kasiino)

Esmapilgul tundub nimekiri väga «õhuke» aga tegelikkuses on väga suur mängijate huvidest kaetud. Eestis üleüldse populaarsemad hasartmänguteenuseid pakkuvad pokkeritoad ja kasiinod on, kellel ei ole litsentsi:

 • 888.com
 • PartyPoker
 • NordicBet
 • Ongame

Olgu öeldud, et kaks viimast on Eestis väga väikese tähendusega. Seal mängib väga väike protsent kogu Eesti mängijatest. Seega me võime öelda, et tegelikkuses on Eesti hasartmänguseadus vägagi efektiivselt töötav ning suuremad tegijad on meile teenust pakkuma tulnud ning ei ole ime kui ühel hetkel PartyPoker ja 888.com pakuvad meie territooriumil legaalset tegevust.

Usaldusväärsus?

Eesti kaughasartmänguseadus ei taga tegelikkuses usaldust vaid usalduse tagab reeglina ikkagi kaubamärk ja operaatori kogemused, praktika ja turul oleku aeg. See tähendab, et kui Eesti turule siseneb suvaline «sloti-putka» ja variseb mingil põhjusel kokku siis on väga kaheldav, et Eesti riik maksab mängijate rahad välja omast taksust. Seda küll ei ole juhtunud ja tõenäoliselt ning loodetavasti ei juhtugi aga musta tsenaariumi korral Eesti litsentsile loota ei tasu. Seega tuleks operaatoreid valida just nende usalduväärsuse tõttu ja üleval olev nimekiri on Eesti Online Kasiino allikate ja kogemuste kohaselt kõige usaldusväärsemad s.h. ka praegu illegaalselt opereerivad kasiinod.

See nüüd ei tähenda, et Eesti litsents ei anna midagi juurde. Vastupidiselt annab. Ta küll ei garanteeri ettevõtte püsivust aga garanteerib seda, et kui te olete ausalt võitnud oma rahad siis need ka välja makstakse. Näiteks kui võidate 10 000 eurot 888.com kasiinos ja 888.com keeldub teile seda välja maksmast, kuna leidis, et võidud ei olnud ausalt teenitud (näiteks kahtlustatakse kokkumängus) siis on väga rakse midagi teha. Ainuüksi nendega kohtusse minemine nõuab  väga palju aega ja raha.

Reeglina illegaalsete ettevõtete kontorid ei asu Eestis vaid Inglismaal või mõnel «maksuparadiisi» saarel. See nõuab suuri kulutusi, sest välisriikides ainuükski advokaadi tund maksab 200 või rohkem naela ja kohtukulud lähevad kallimaks kui kogu võit ise.

Eesti litsentsiga pokkeritubadel on tihti kontaktisikud või isegi kontorid Eestis. Teiseks saab pöörduda litsentsi väljastaja poole, kes võimalusel saab võtta kasutusele abinõud, mis lihtsustab protsessi oluliselt ja muudab seda ka odavamaks.

Kolmas tähtis aspekt on rahade välja – ja sissemakse kiirus ning mugavus. Reeglina illegaalsed pokkeritoad ei toeta meie kodupankade linke ja kui toetavad siis jääb sellest digitaalne jälg pangakontole. Suurema võidu korral, näiteks mitme miljoni euro suuruse jackpoti võitmise korral tekib väga reaalne maksurisk. Eesti litsentsiga tubades aga saate kindlad olla, et kõik võidud on maksuvabad ja mis veel tähtsam: väljakanded on väga kiired ja tasuta! Näiteks Olympic-Onlnes kasiino väljakanded võtavad kõigest 1-2 tööpäeva.

Eesti Online Kasiino palve on, et ei ole mitte ühtegi põhjust mängida illegaalses online kasiinos või pokkeritoas. Sest praegused legaalsed operaatorid katavad isegi nõudlikuma mängija vajadused. Mängides legaalses kasiinos või pokkerisaidil välistate  asjatute probleemide tekkimise ja saate kindlad olla, et teie raha on kindlas kohas.

Kui siiski tekib kiusatus kasutada illegaalset pokkerituba või kasiinot siis anname teile nimekirja kasiinodest/pokkeritubadest, mida tuleb kohe kindlasti vältida!

 • Merge Gaming
 • Bodog
 • Cake Gaming

Ülemised kolm pokkerituba pakuvad siiani USA mängijatele teenust, mis on äärmiselt keelatud tegevus. Alles aasta tagasi ründas USA justiitsministeerium pokkeritubasid ja kasiinosid, mis eirasid Ameerika seadusi. Selle tulemusena lõpetasid teenuse pakkumise Ameerika kodanikele PokerStars, Full Tilt, Absolute ja Ultimate Bet ja viimased kolm nimekirjast pankrotistusid. Kokku kaotasid eestlased sadu tuhandeid või isegi miljoneid dollarid, rääkimata muu maailma mängijatest. Eesti Online Kasiinole näiteks on teada vähemalt mitu inimest, kes kaotasid antud olukorraga 50 000 või rohkem dollarit.

Kindlasti tuleks vältida väga väikesi kasiinosid ja pokkeritubasid nagu Everleaf, High Pulse Poker, Coolhand Poker jne. ja tungivalt soovitame kasutada ainult Eesti litsentsiga operaatorite teenuseid.

Loodame, et artikkel meeldis ja anname ka väikese pilguheidu järgmisse artiklisse, mis ilmub nädalapäevade pärast. Tihti on meilt küsitud küsimust: Kui ma maksan raha netikasiinossse läbi pangalingi, kas see võib saada takistuseks pangalaenu saamisel? Kui mu tulevane tööandja saab teada, et ma olen mänginud netikasiinodes või online pokkerit, kas see raskendab kuidagi mu tööle  saamist?

Eesti Online Kasiino

GrandX'i Boonus

Kõik, kes avavad GrandX konto, saavad esimesel sissemaksel juurde kuni €250 boonusraha. Lisaks ainulaadsed mängud.


See postitus avaldati 1. juuni 2012 kell 06:33 ja on seotud järgmiste teemadega: .
KÕIK KÄIMASOLEVAD PAKKUMISED

Tee lihtsalt üks pärisraha keerutus ja osaled iPhone 8 loosis – pakkumine ainult täna

Täna anname kõikidele 5 spinni täiesti tasuta mängus Aloha!


Igal reedel GrandX Online Casino’s 200 eurot boonust

Võida panus 3 päeva järjest ja saad omale 2000-eurose jackpoti


Võida €5500 iga nädal – kokku €330 000 eest auhindasid ja boonuseks iPhone X telefonid

OlyBet loosib välja 12 iPhone X ja €2000 eest tasuta keerutusi


Püüa kinni selle nädala õnnenumber ja osaled €1500 loosis

Paf Double Joker Poker – kuningliku mastirea eest 100 tasuta keerutust


Mängi Grim Muerto slotimängu ja võida reis kahele Mauritusele

Taaskord Mega Fortune mänguatuomaat tegi uue miljonäri – võiduks 4.45 miljonit eurot


€20 uutele liitujatele ja €20 loos juba registreerunud kasutajatele

Chanz Megajooks – võida pärisraha või tasuta spinne


Tee ainult 1 linnuke ja saad 10 tasuta spinni ning osaled ka loosis

Kui Su panus kaotab pärast 90 minutit, saad oma panuse tagasi summas kuni €50


KHL 2017/2018 kaotavad ennustused summas kuni €50 makstakse Sulle tagasi

Eestis on ainult 1 koht, kus saab bingot mängida tasuta, aga võidud pärisrahas


Chanz Võidujooks on alanud! Ainulaadne viis võita tasuta spinne!


VIIMATI LISATUD TASUTA KASIINOMÄNGUD

Shangri-La

MÄNGI TASUTA

Wolf Cub

MÄNGI TASUTA

Twin Spin Deluxe

MÄNGI TASUTA

Emoji Planet

MÄNGI TASUTA

Tasuta videopokker

MÄNGI TASUTA

Tasuta Pokker

MÄNGI TASUTA

Tasuta Rulett

MÄNGI TASUTA

Tasuta Blackjack

MÄNGI TASUTA

Butterfly Staxx

MÄNGI TASUTA

Copy Cats

MÄNGI TASUTA

Hansel ja Gretel

MÄNGI TASUTA

Scruffy Duck

MÄNGI TASUTA

ONLINE KASIINO | ONLINE POKKER | SPORDIENNUSTUS | ONLINE BINGO | KAMPAANIAD

LIITU UUDISKIRJAGA

LIITU UUDISKIRJAGA